• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przenoszenie przedmiotów z Mapy do Mapy
Jeszcze jedna sprawa,

w mapie X1 posiadam bohatera który w trakcie gry ogarnął parę itemów. Przenoszę go do mapy X2 gdzie posiada kilka itemów. Itemy 1 i 2 są nie do upuszczenia, itemy 3, 4, 5, 6 są upuszczalne. W drugiej mapie posiada on tylko dwa pierwsze itemy, reszty nie ma kompletnie.

Ktoś wie jak temu zaradzić? Jest może oddzielny wyzwalacz na przenoszenie itemów?
Reply }}}
Podziękowanie od:
A jesteś pewien, że te same przedmioty są zadeklarowane (zrobione w edytorze obiektów) w drugiej mapie?
[Image: Intro_S.png]
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jesteś pewien że w obu mapach raw code przedmiotów jest taki sam?
Najlepiej zrób na obu mapach tablicę rodzajów przedmiotów.
Zamiast zapisywać przedmiot w buforze, zapisuj indeks jego rodzaju w tablicy.
Przy ładowaniu danych z bufora stwórz nowy przedmiot bazując na wczytanym indeksie i daj go bohaterowi.
To rozwiązanie sprawia że nie musisz sprawdzać raw kodu.
Ten post był edytowany -259638 raz(y) ostatnio edytowany przez Axator: Za 3 pojutrze, 29:89
Reply }}}
Podziękowanie od:
Te przedmioty masz stworzone w plikach kampanii? Czy osobno na mapach?
"Zobaczmy. Nikt mnie nie widzi. Wszystko będzie ujawnione. Cała sala, szuka ciała"
Reply }}}
Podziękowanie od:
Upewniłem się, i wszystkie są zrobione w plikach kampanii. Jakimś trafem nie chcą przejść przedmioty z ładunkami (eliksiry itd). Nie jestem pewien co jest nie tak, bo jednak te dwa przedmioty które są nie do upuszczenia przechodzą bez problemu.
Reply }}}
Podziękowanie od:
To ja nie mam pomysłu. Musiałbyś projekt udostępnić.
"Zobaczmy. Nikt mnie nie widzi. Wszystko będzie ujawnione. Cała sala, szuka ciała"
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.