• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Propozycja: Oznaczanie postów
Co powiecie na takie coś, że user może oznaczyć dany post, lub dać mu "like'a"? Mogłoby się w przydać w wielu sprawach, na przykład, można napisać "Jeśli ktoś wybiera mój pomysł, niech mnie oznaczy, a jeśli pomysł Bezifabra, niech oznaczy jego post z pomysłem." albo w głosowaniu w konkursie na modele "Głosuj na post z modelem, który ci się podoba. Autor postu, który zbierze najwięcej oznaczeń, wygra."
Jednak ważną sprawą jest, aby te oznaczenia nie dodawały się do żadnych statystyk usera. One mają być jedynie dodatkiem ułatwiającym różne rzeczy na forum, a nie czymś "do zbierania".
Reply }}}
Podziękowanie od:
I żeby wyświetlały się tylko przy konkretnych postach? To może po prostu sondy na zewnętrznych stronach?
Reply }}}
Podziękowanie od:
Nie wiem, mi się ogólnie taki sposób oznaczania postów jaki proponuję wydaje bardziej "swojski" Język
A i tak teraz pomyślałem, że wraz z dodanym oznaczeniem, user mógłby dodać krótki tekst, tak do 100 znaków, np "Świetny model, rób takich więcej! Uśmiech", dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych postów.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Reputacja? System plusów - klika się na plusik przy danym wpisie i bez niczego więcej się potem przy poście wyświetla kto ten plusik nacisnął?
Reply }}}
Podziękowanie od:
Nie chodzi o reputację. Jak już mówiłem, ten tekst wyświetlałby się tylko przy tym poście.

"System plusów - klika się na plusik przy danym wpisie i bez niczego więcej się potem przy poście wyświetla kto ten plusik nacisnął?"
Yeah, coś takiego, tylko że raczej w dole posta wyświetlają się te plusiki wraz z tekstem z którym dajemy plusika.
Plusiki i minusiki to dobry pomysł. Tylko - one nie mają się nigdzie indziej zapisywać, jak już pisałem.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jest plugin na takie plusiki, myślę że mógłbym go zmodyfikować by dało się jeszcze dodać tekst. Czekam na opinię reszty administracji
Reply }}}
Podziękowanie od:
Coś takiego?
[Image: C3wRujB.png]

Myślałem też nad takim czymś jak jest na 4programmers:

[Image: 3OuugSi.png]
Reply }}}
Podziękowanie od:
Aktualizacja:
Zauważyłem, że nie ma potrzeby ograniczenia do jednego plusa/minusa przy poście usera.
Najlepszym wyjściem wydaje się możliwość umieszczania pod postami komentarzy z oznaczeniem plusa, minusa lub neutrala oraz z ograniczeniem do maksymalnie double-posta od tego samego użytkownika.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Mogę teraz podać przykład, do czego może się przydać - Np chciałbym napisać Stachowi w temacie że jutro przetestuję mapkę, ale to nie nadaje się na posta, najwyżej na taki komentarz do posta.
Inny przykład?
Simurk napisał w temacie Nifgaardu o tym pospolitym ruszeniu i szkoleniu bohatera, a potem były dwa posty (mój i Stacha) dotyczące tychże bugów. Zamiast kolejnych postów wystarczyłby komentarze pod postem Simurka.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Myślę, że jeśli coś jest na temat to można śmiało o tym napisać w temacie. Jeśli nie to pozostaje PW albo inne działy lub wątki.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jak dla mnie post to post. Powinien móc pod nim pisać tylko moderator.
Sytuacje z komentarzem do posta pokroju "przetestuję jutro" są w mojej opinii chybione. Moglibyśmy mieć temat z jednym, dwoma postami i całymi czatami z nimi związanymi. Ni to ładne, ni praktyczne.

Tak, jak Sz. P. Bezifabr powiedział - jeśli na temat, odpowiadaj normalnie w danym temacie.
Mrok jak...
Reply }}}
Podziękowanie od:
Na innych forach sprawdza się doskonale Uśmiech
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jeśli chodzi o te komentarze na 4programmer.net to pewnie chodzi o to, że posty są odpowiedziami na pytania a komentarze rozmowami na ten temat i próbą sprecyzowania problemu. Podobnie jak na StackExchange.com.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jeśli to wam nie odpowiada, można chociaż dodać plusiki i minusiki zamiast tych "podziękowań". Lub jeszcze neutrale.
Oraz oczywiście nie naliczać ich w profilu, co jest poronionym pomysłem, tak jak aktualnych podziękowań. Mamy już reputację, nie ma potrzeby podziękowań.

(05.08.2016, 08:32)Bezifabr Wrote: Jeśli chodzi o te komentarze na 4programmer.net to pewnie chodzi o to, że posty są odpowiedziami na pytania a komentarze rozmowami na ten temat i próbą sprecyzowania problemu. Podobnie jak na StackExchange.com.

(04.08.2016, 22:19)Saran Wrote: Inny przykład?
Simurk napisał w temacie Nifgaardu o tym pospolitym ruszeniu i szkoleniu bohatera, a potem były dwa posty (mój i Stacha) dotyczące tychże bugów. Zamiast kolejnych postów wystarczyłby komentarze pod postem Simurka.
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.