Forum jest aktualnie zamknięte.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje Cele na 2021 rok!

Witam, idąc z duchem czasu i inspirując się starym planem, który pisałem w 2020 i 2019 roku,
postanowiłem napisać kolejny: na 2021 rok. Uważam że nauczyłem się z ostatnich dwóch lat
tak dużo, że tym razem sprostam oczekiwaniom, jakie na siebie narzucę i z powodzeniem zrealizuję całą listę.

Każdy punkt, który w tym roku założę, będzie integralną częścią moich celów,
a  więc nie znajdzie się w planie żaden punkt - który nie będzie dla mnie istoty
(zapychacz, lub plany życzeniowe)

Podobnie jak poprzednie lata - i ten rok będzie dla mnie wielką zagadką,
która chciałbym aby mnie zaskoczyła.

1.  Ostateczne porządki w plikach i muzyce - W tym punkcie zamierzam postawić kropkę, w miejscu mojego wiecznego
bałaganiarstwa i odwlekania terminów. Po raz ostatni, raz a porządnie zabiorę się za swoje dokumenty/pliki/foldery muzyczne,
uzupełnię je nowościami - a następnie posortuję i poukładam, nadając im nową świeżość i czystość.
Przy okazji przejrzę wszystko i usunę to - z czym już nie rezonuję, abym był spójny z treściami które mam na komputerze.
- Poukładana muzyka
- Poukładane obrazy
- Poukładane dokumenty
- Poukładane projekty

(Szacowany koniec: 28.03 )

2.  Rozwinę Discord Nowa Nadzieja RPG - W tym roku zamierzam rozwinąć inicjatywę RolePlaya powstałego w 2020 roku
i wybić poziom serwera do absolutnego maksimum,
zamierzam w tym celu:
- skończyć w pełni podręcznik (Rasy/Profesje)
- skończyć encyklopedie (wszelkie opisy organizacji / fabułę)
- stworzyć żywą społeczność na co najmniej 50 aktywnych graczy.

(Szacowany koniec: 1.04 )

3.  Pójdę do pracy i zarobie na siebie pieniądze - Najwyższa pora, aby stać się niezależnym i zarabiać na siebie pieniądze - w 
tym celu złapię pracę jako Copywriter i zarobię pierwsze pieniądze na siebie, w kolejnych miesiącach będę je pomnażał.
- Wyzwanie zaliczę jeśli zarobię pierwsze : 1000 zł

(Szacowany koniec: 30.04 )

4.  Rozpocznę i rozwinę biznes odzieżowy - Aby zwiększyć swoje dochody i zarabiać jeszcze więcej w krótkim czasie,
zacznę tworzyć wzory koszulek, które zacznę wystawiać na swoją własną stronę, na wixie. 
Będę starał się o to tak długo, aż strona nie urośnie i nie zacznie przynosić realnych dochodów. 
- Założenie strony
- Wymyślenie wzorów
- Grafika
- Pormocja
- Regularność i szukanie klientów
Wyzwanie zaliczę jeżeli pierwsze 50 się sprzeda.

(Szacowany koniec: 12.05 )

5.  Odbuduję i na nowo rozwinę Goblinfactory - Tak, jak obiecałem innym, a przede wszystkim sobie - 
rozwinę to forum i zbuduję na nim zupełnie nową społeczność.
 Aby cały plan wypalił - forum NIE będzie się opierać na Warcrafcie, a po prostu na grach i gamedevie.
Czeka mnie:
- Naprawienie i modernizacja motywu serwera
- Rozpisanie na nowo tematów organizacyjnych (regulamin itp)
- Porządki w działach
- Stworzenie nowych ikon
- Naprawienie wszelkich błędów + wersji mobilnej 
- Ściągnięcie tu ludzi.

(Szacowany koniec: 15.05  )

6.  Rozpisze kurs bogactwa, na 10 tygodni - Na bazie zgromadzonej wiedzy rozpiszę KURS podzielony na 2 miesiące / 10 tygodni,
w którym wspólnie z Dawidem przerobie różne elementy rozwoju, 
od biznesu, po organizacje i kierowanie zespołem. Wyzwanie zaliczę jeśli wykonam każdy z 10 tygodni, oraz jeśli kurs
pozwoli mi : polepszyć organizacje / zarobić pieniądze / zorganizować zespół / ukończyć forum i discorda
Tydzień : 1
Tydzień : 2
Tydzień : 3
Tydzień : 4
Tydzień : 5
Tydzień : 6
Tydzień : 7
Tydzień : 8
Tydzień : 9
Tydzień : 10

(Szacowany koniec: 30.05 )

7.  Wyzwanie 100 pompek - Nie jest to może już tak ważne i prestiżowe wyzwanie jak wcześniej, a przez spory staż treningowy
jego zaliczenie nie będzie dla mnie trudne - jednak wciąż chcę przekroczyć legendarną barierę 100 pompek!
Powrócę więc do treningów na górne partie ciała, i dzień po dniu zacznę progresować, aby ten cel osiągnąć.
Aktualnie: 55 pompek

(Szacowany koniec: 31.05 )

8.  Wyprowadzę się i nauczę samodzielności - Jeżeli chce się rozwijać, będę musiał podjąć bardzo dojrzały krok i wyprowadzić
się z domu, na swoje, tylko wtedy w pełni będę mógł powiedzieć - że jestem niezależny i polegam na sobie. Póki co, wykorzystam fakt swobody 
i rozwinę się tak tylko, jak jestem w stanie - kiedy jednak będę miał dość pieniędzy, wyprowadzę się i zacznę żyć na swój własny koszt.
Pieniądze rzędu 5000 zł wystarczą, abym czuł się spokojny na początek drogi. 

(Szacowany koniec: 10.06 )

9.  Przechodzę pół roku na Kickboxing i Boks - Kontynuując moją przygodę z grudnia - chcę do czerwca nieustannie
chodzić na K1, oraz boks i podnosić swój poziom sportowy. 
Uczy mnie to dyscypliny, punktualności i  pozwala sięgać wyżej, niż kiedykolwiek sądziłem.
Oczywiście, jeżeli wyzwanie się zakończy będę chodził dalej. 
- Wyzwanie zaliczę pójściem na zawody sportowe minimum 3 razy.

(Szacowany koniec: 30.06 )

10.  Nauczę się Angielskiego - Rzecz, która mnie nie ominie i którą będę musiał przyswoić sobie w możliwie ekspresowym tempie - to język Angielski. We wszystkim, czym będę się teraz zajmował, będzie mi on po prostu niezbędny - dlatego zrobię wszystko, aby jak najszybciej
i jak najtrwalej się go nauczyć. 
- Zacznę od nauki słówek z książki
- Aż po kursy językowe
- I pracę na angielskich stronach

(Szacowany koniec: 30.08 )

11.  Napiszę książkę od A do Z (10 rozdziałów) - Zdążyłem już w 2019 i 2020 napisać 2 dosyć długie opowiadania - tym razem chcę zrobić coś więcej i napisać całą książkę! Rozumiem przez to opowiadanie, składające się z co najmniej 10 rozdziałów.
Chcę właśnie coś takiego stworzyć w tym roku. Fabuła najpewniej toczyć się będzie w średniowiecznym Berengarze i będzie dla mnie
fantastycznym akompaniamentem do tworzenia Próby Bogów. 
Rozdział 1:
Rozdział 2:
Rozdział 3:
Rozdział 4:
Rozdział 5: 
Rozdział 6:
Rozdział 7:
Rozdział 8:
Rozdział 9:
Rozdział 10:

(Szacowany koniec: 30.08 )

12.  Znajdę partnerkę i ułożę życie osobiste - Punkt trochę inny niż reszta, jednak równie ważny dla mnie prywatnie.
Chcę osiągać szczyty i podnosić swoją własną poprzeczkę, jednak nie chciałbym więcej się już w tym wszystkim zatracić,
dlatego chce znaleźć osobę, która będzie mi w tej drodze towarzyszyć. 
Wyjdę jeszcze bardziej do ludzi, kontynuując zmianę, która zrodziła się w 2020 poprzez Discord i zacznę
aktywnie spędzać czas z ludźmi w rzeczywistym życiu. 

(Szacowany koniec: 30.09 )

13.  Zrobię prawo jazdy! - Drugi, bardzo przyziemny - jednak nadal ważny punkt listy, czyli prawko. Niezależnie od tego,
czy będę miał auto, czy jeszcze nie - prawo powinno być. Chce mieć możliwość swobodnego poruszania się po kraju, aby choćby
mój dojechać do drugiego miasta, nie tracąc na tym połowy dnia. Również, rozumiem przez to prawo
na auto, ale i na motor.
Ponadto postaram się zdać cały egzamin już za pierwszym podejściem!

(Szacowany koniec: 15.10 )

14.  Kickstarter Próby Bogów - Jest to najtrudniejsze wyzwanie tego roku - jednak takie, na którym zależy mi najbardziej i 
ku któremu zbiega się cała praca. Chcę wspólnie z drużyną, jaką zbiorę wydać Kickstarter, do gry którą zamierzamy stworzyć.
Aby to się stało, musimy przejść przez wszystkie etapy zespołowej organizacji - które łączę w ten jeden, zbiorowy punkt.
  1. Rozpisze wstępny podręcznik (do kwietnia)
  2. Rozpiszę z teamem koncept gry (do połowy kwietnia)
  3. Wypromuję inicjatywę na discordzie (do końca kwietnia)
  4. Złoże większy zespół (połowa  maja)
  5. Zacznę prace na silniku (czerwiec)
  6. Rozpisze Kickstarter (wrzesień/październik)
  7. Kickstarter (Listopad/Grudzień)

(Szacowany koniec: 30.11 )

Łatwo będzie mi sprawdzić postępy, ponieważ plan wszystko weryfikuje. ;)

To moja ruchoma lista, będę tu zaglądał przez cały rok, odhaczał 
i być może dopisywał kolejne punkty. 
Wszystkie cele są ułożone w kolejności od tych - które sądzę, że
wykonam jako pierwsze, do tych najbardziej odległych, które mam w głowie.
Życzcie mi i sobie powodzenia z postanowieniami.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości