Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koncept zmian na forum
Poniżej zamieszczam krótką listę koncepcyjną, na obecny rok. 
Przyznam, że zamysł urósł do czegoś znacznie większego, niż planowałem, na początku, kiedy podjąłem pracę na forum. 
Chcę zrobić z tym miejscem coś naprawdę fajnego, co zostanie z nami na dłużej, a nie będzie tylko przelotną zmianą,
która za kilka miesięcy i tak nie wiele będzie wnosić. 

----
Reformę dziele na 2 etapy, 2019 / 2020
Na razie skupie się wyłącznie na tym roku, by nie wprowadzać zamętu - a gdy już tegoroczne zmiany
będą zakończone, napiszę kolejny post, o przyszłym roku. 

2020 - to pełna zabawa silnikiem, personalizacja użytkowników i dział hostingowy
2019 - to wszystkie zmiany, jakie planuję wprowadzić w ogóle, *ale* które nie wymagają dużej ingerencji w silnik, znajomości c++
Wchodzi w to:
1. Nowa szata graficzna wraz z ikonami
2. Nowe emoji, grafiki do wszystkich ikon
3. Otwarcie sklepiku
4. Odbudowa działów
5. Otwarcie i rozwinięcie discorda
6. Strona promocyjna
7. Promocja większych, forumowych projektów
8. Premiera Projektu
9. Social Media
10. Nowe odznaczenia i rangi osób

11. Promocja forum (czyli jak puścić w ruch machinę forumową)

-----------------
Cała ta długa lista będzie zamknięta - w Tym roku. 
Na sukces pracuję nieprzerwanie od początku grudnia, choć być może na 1 rzut oka tego nie widać. 

W skrócie wyjaśnię każdy z punktów:

1. Szata Graficzna - ten punkt zakłada stworzenie dla forum, zupełnie nowych, pełnych i na nowo zredefiniowanych
motywów forumowych. 
Pięć z nich, 'motywy goblińskie' są dostępne ogólnie, są to:
- Goblin [Piracka Łajba]
- Goblin [Cyberpunk Edition]
- Goblin [Wojna-Gangów]
- Mad Scientist Goblin
- Goblinfactory [Bazowy motyw]
------------------------------ Żeby było jasne, za stworzenie każdego motywu zabrałem się od podstaw i nigdy wcześniej
nie robiłem nic podobnego. Główny motyw jest już w zasadzie piątą wersję, od października, a jeszcze czekajągo poprawki.

Oprócz tego, każdy członek forum może wybrać za darmo (0 zębatek) jeden z czterech motywów rasowych,
które posiadają swoje własne, spersonalizowane ikony.
Motyw można w dowolnej chwili wymienić *lub* zakupić drugi, za odpow. ilość zębatek.

Same ikony będą, od teraz dopasowane nie tylko, do głównych działów, ale i wszystkich pod-działów. 
Będzie ich około 35, razy 4 motywy = 175 unikalnych ikon.
1 set dla goblinów + 4 warianty kolorystyczne, oraz 4 sety dla ras warcrafta.

[Obrazek: baner.png]

2. Nowe Emoji - mówimy tutaj o wszystkich 
- grafikach postów,
- wszystkich emocjach / gifach
- Ikon odznaczeń
- Banerach forumowych
- UI forum
Wszystkie będą mieć dla siebie nowe wzory. Już dzisiaj wiem,
że finalnej wersji nie skończe w tym roku, jednak 70% na pewno zmienię. 

3. Sklepik forumowy zamieni się w mały salon gier, ruletek i nagród.
W tym roku uzupełnimy go o nowe motywy, oraz rozpiszemy cały koncept jego
na forum.

4. Odbudowa działów - jedyny punkt, z którym ty mi pomagałeś, na obecną chwilę sprawa jest raczej zakończona.
Nadal jednak pozostaje kwestia tego, co pojawiać się będzie w tych działach, jak będzie tworzona aktywność wśród nich.
Zaplanowaliśmy zupełnie od nowa, z Dawidem rozkłąd tych działów. Zmieniła się w zasadzie połowa działów, i jeszcze kilka się zmieni

Cel jest prosty - pełna wygoda, dla nowych użytkowników.
ps. jeśli chodzi o opisy projektów, które robiłeś to je również poprawimy graficznie. Sam szablon jest ok, ale może wyglądać
trochę lepiej :)

5. Discord - już w zasadzie temat rzeka. Punkt który miał być załatwiony na początku, a który odwlekłem w czasie.
Żeby było jasne, discord stoi - ale czeka na odpowiedni moment, na odpalenie.
Stworzyłem już dwa discordy, które nie wypaliły, trzeci chcę zrobić z rozmachem, jednak potrzebuje sporo czasu, na prowadzenie go.
Sądzę że zostanie odpalony jeszcze przed świętami.

Rozpisywać się nie będę, bo discord to osobna para kaloszy. Powiem w skrócie: Discord = Goblinfactory. Forum i discord będą ze sobą 
bezpośrednio scalone.

Discord Sarana nie będzie przeze mnie wspierany w żaden sposób i zakładam że prędzej czy później się rozpadnie. 

6. Strona Promocyjna - jest to osobna witryna, tworzona przeze mnie, która łączy w sobie wszystkie portale, projekty, newsy
jakie są związane z goblinfactory. 
Goblinfactory w pigułce - to najtrafniejsze określenie, w jakim mogę zamknąć tą stronę.
- Rozpiska poradników
- Rozpiska projektów
- Historia forum
- Opisy social mediów /ile członków/tematyka itd
- Galeria
- Dział promocyjny (punkt 7)
- Kontakt
- Nowinki, eventy wydarzenia. 
Pomysł jest bardzo świeży, ale dość łatwy w realizacji, a dodatkowo dużo nam da.

7. Promocja większych projektów - jest to punkt związany bezpośrednio ze str. promocyjną. Dla każdego większego projektu
jaki jest na forum, stworzę osobną pod-stronę, w której, w opisowy i dokładny sposób opiszę każdy z projektów.
Na liście jest w pierwszej kol. Brawlers Guild, Berło żywiołów, potem -> Prowincja Berengar -> Ostatni Bastion, Wiedźmin MOBA

Cała strona (6. i 7.) będzie mieć premierę w wigilię, jako jeden z prezentów, dla forumowiczów. 

8. Prowincja Berengar, której nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Tak, jest to projekt, który, zgodnie
z naszą umową, zamierzam wydać jeszcze w tym roku. Nie będzie tak 'doskonały' jak chciałem, ale będzie.
Będzie grywalny, będzie miał kompletny opis i będzie kontynuowany w 2020.
O projektach mówić nie lubie, więc również zostawiam na niespodziankę.

9. Social Media, zamierzamy rozpromować nasze forum, w przyszłym roku na wszystkich możliwych płaszczyznach,
do dotrzeć do jak największej grupy warcraftowiczów,
dlatego wspólnie z Dawidem będziemy prowadzić 5 sociali
A) Instagram
B) Youtube
C i D) Facebook, Discord
E) Str. Prom.
F) Patronite

A) Zdjęcia z projektów, eventy, ciekawe modele itp. Sama idea instagrama rozkręci się w 2k20, kiedy będzie
więcej osób. Więc na razie jest na drugim planie

B) Plan na youtube mamy dość obszerny, planujemy w 2k20 prowadzić kilka serii, takie jak newsy goblińskie,
premiery projektów, gameplay'e. Generalnie sociale są formą promocji, dla forum.

C i D) Grupy fanowskie, wiadomo o co chodzi
E) punkt 6.
F) Na patronie będą wystawione cele, które chcielibyśmy ufundować naszemu forum. Wiem, że dziś brzmi to śmiesznie,
bo w końcu co potrzebuje forum, poza jego opłaceniem, ale wierz mi, tych celi będzie tam naprawdę dużo
Chcielibyśmy, aby forum wspierało nowych twórców, 
rozszerzało swój silnik, wspierało naszych youtuberów, mogło dokupić nowe pluginy, 
a kto wiem, być może w przyszłości założyło swój własny silnik.

Patron oczywiście ma sens dopiero w 2k20 i 2k21

10. Cd odznaczeń, odsyłam do kalendarza adwentowego
Co tu dużo mówić, napisaliśmy je od nowa. Będzie teraz można zdobyć znacznie więcej osiągnięć,
nie tylko za wykonywanie konkursów, pisanie postów, ale i za różne eventy, święta
grę w ruletkę itp.
Warto wspierać aktywność nowych osób.

11. No i najważniejszy punkt, czyli PROMOCJA.
Zaczniemy ją zdecycowanie późno, ale kiedy już to zrobimy, to nie będzie szans
aby forum wróciło do poprzedniego stanu, bo po prostu rozmach będzie tak duży. 
Wkleję ci link do postu, któy kiedyś napisałem, możesz sobie rzucić na to okiem. 
Pomysły na promocje forum

Tyle, 80% pracy jest już za mną, pozostało spiąć się w sobie i doprowadzić to do końca.
Mam nadzieję że ta rozpiska uświadomi ci, że ta reforma, nie jest *tylko* po to, aby tu kogoś przyciągnąć. Nie, mamy w planach
całkowitą przebudowę tego miejsca.
To jest właśnie powód, dla którego reforma ciągnie się miesiącami. Chcę zrobić forum , którego jeszcze nie było.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości