• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Religia i Świat Zmarłych w Warcrafcie.
Tak samo Ilidana zabijaliśmy już w uj razy i nadal żyje..
Reply }}}
Podziękowanie od:
Coś w tym jest... tylko co?
Reply }}}
Podziękowanie od:
Proste Język Blizzard stwierdził, że postać jeszcze się przyda i wyjaśnił w fabule, że ta postać np magicznie ożyła albo wgl nie zginęła.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Blizzard - najgorszy twórca klimatu na świecie. Teraz wiemy, że nawet jeśli zginie jakaś postać, to i tak nawet jeśli wpadła wprost do lawy, pocięta przedtem tasakiem na dwadzieścia cztery kawałki, uduszona oraz utopiona, i tak może ożyć, bo będzie potrzebna. Gdyby Blizzard był GM'em, to już by nim nie był.
Reply }}}
Podziękowanie od:
(11.06.2014, 19:45)Jarvin Wrote:
(11.06.2014, 19:43)LordStachu Wrote: To jak temat wrze to moze i ja sie wypowiem.

Ludzie - ich religia to religia Swiatlosci bazowana na tych samych aspektach duchownych do religia Draenei (prawdopodobnie moc obu ras jest czerpana z tego samego zródla swietych istot N'aaru).

Orkowie - z nimi to bywalo róznie. Zanim Draenor zamienil sie w Outland, orkowie wiedli spokojny tryb zycia i wierzyli w duchy przodków i swoich ojców, którzy spogladaja na nich i prowadza ich dobra sciezka. Potem gdy Ner'zul zawarl pakt z demonami bylo róznie powstalo wiele klanów, najbardziej fanatyczne to klany Stormreaver, Burning Blade i Twilight gdzie ten ostatni istnieje do dzis w WoWie gdzie fanataczni wyznawcy czekaja az demony przybeda do Azeroth i przywróca nowy porzadek (naiwni glupcy)

Taureni - tak jak Bezi wczesniej opisal wierza w duchy przodków i Matke Ziemi cos jak amerykanscy indianie. Ci natomiast którzy poszli droga druidzka zostali nauczani przez Malfuriona w Cenarion Circle i wierza w utrzymanie harmoni we swiecie Azeroth (patrz: nocne elfy).

Trolle - z nimi jest róznie, gdyz jest to jeden z najstarszych zyjacych ras swiata Azeroth ok 10 tysiecy wielu uwaza ze sa dalekimi kuzynami Kal'dorei. Wyznawali czarna magie Voodoo i wznosili ofiary demonowi Hakkarowi.

Nocne Elfy - ich religia dzieli sie na dwie rzeczy pierwsza to wiara w boginie (tego wiekszego srebrnego ksiezyca bo w warcrafcie istnieja dwa) Elune, która jest patronka nocnych elfów i wszystkiego co prawe, niewinne i utrzymujace harmonie zycia. Druga moze nie koniecznie religia ale wyznawców jest sporo to Druidzi którzy wierza w moc natury. Ich mentorem byl Cenarius pól bóg syn Elune i jakiegos wielkiego bialego boga jelenia (nie pamietam jak sie nazywal) za czasów Wojny Prastarych dziesiec tysiecy lat temu. Cenariusa glównym kredo jest podtrzymywanie harmonii w naturze.

Draenei - tak jak pisalem o ludziach wierza tez w Swiatlosc i ich patronem sa N'aaru, boskie tajemnicze istoty które pomogly Dranaejczykom uciec przed ich wlasna zguba od strony Sargerasa i jego Plonacego Legionu. Wielu z nich tez wierzy w duchy przodków jak orczy szamani gdyz kiedy jeszcze orkowie nie zostali skorumpowani przez demony, zyly w zgodzie z drugimi.

Krasnoludy - tez wierza w Swiatlosc choc nie w tak wielkim stopniu co ludzie, wola metody konwencjonalne bardziej niz duchowne.

Gnomy i Gobliny to typowi zapalency nauki i inzynierii, nie maja czasu i ochoty na jakies tam duchowe pierdoly a poza tym nie widza w tym logiki mimo to szanuja inne religie.

No...

Cos jeszcze, Wrath? Duży uśmiech

-
Jeszcze worgeni. I blood elfy, i undeady, i... PANDY! Jak mogłeś o pandach zapomnieć?

Undedy to tylko sługi, ożywione ciała, jeśli ożywili człowieka to on słucha tylko rozkazów ale ma swoją świadomość ( Sylvanas miała) więc wieży w to co wierzył przed śmiercią człowiek akurat (tak sądzę) traci człowieczeństwo ponieważ odrodzenie się jako nieumarły jest jak spaczenie klątwa. Jedyne osoby które mogą wierzyć u nieumarłych to ludzie którzy są wyznawcami kultu potępionych 
Reply }}}
Podziękowanie od:
W Karczemnej Bójce w Hearthstone, była raz karta Lucyfron, czyli można wywnioskować, że wiara w Warcrafcie przekłada się na wierzenia w naszym świecie, skoro są odpowiedniki Egipskich Bogów itp. to pewnie twórcy założyli, że istnieje odpowiednik Boga Chrześcijan.
Reply }}}
Podziękowanie od: Martinez
Wiem data, ale muszę się wypowiedzieć
Uznajmy to za sprostowanie jak na obecne stadium lore.
1. Wiara w Świętą Światłość -
- Zmarli wyznawcy NIE trafiają do "nieba"
- Sama światłość występuje w postaci "milczącego boga" tzn:
* Osoby takie jak najwięksi paladyni (np. Tirion, Arthas, Uther) mogą kontrolować tę moc, czyli nadawać ją i odbierać.
2. Wiara Hordy:
Trolle wierzą w Loa, czyli takich "ćwierćbogów". Po śmierci trolle WIERZĄ (bo nie jest powiedziane, że tak się dzieje), że trafiają jako duchy do Loa, coś w rodzaju nieba.
Orkowie itp. oraz taureni wierzą w "wiare przodków", czyli, że po śmierci TRAFIAJĄ (bo trafiają, w przeciwieństwie do wiary trolli, patrz wyżej) do wymiaru duchów, mogą przemawiać "zza grobu"
Poza tym Nocne Elfy ORAZ taureni wierzą w Elune (tj. to nie ta sama wiara, bardzo zbliżona), czyli:
- Nie trafiają do żadnego "nieba" (prawdopodobnie)
-Elune może dawać/odbierać moc, oczyszczać ze spaczenia (patrz Ysera), prawdopodobnie "wskrzeszać", tj. przywracać siły życiowe za pomocą "magii"
- Elune może być uśpioną tytanką Azeroth
3. Wiara druidów
Prosta sprawa, część wierzy w Elune, część, że po śmierci trafiają do Szmaragdowego Snu, tak jak półbogowie
4. "Wiara" Sargerasowa
Orkowie służący legionowi oraz demony nie mają wiary, trafiają do Wirującej Pustki (po śmierci) a ich ''filozofia'' to niszczenie światów
5. Wiara krasnoludzka
Część krasnoludów wierzy w tytanów, o tej wierze nic nie wiemy "na pewno"
Reszta wyznaje świętą światłość
6. Wiara murloków (hehe)
Murloki wierzą, że po śmierci trafiają do wymiaru wody, w którym rządzi Neptulon, który jest ich bożkiem
Możliwe, że zaponiałem o niektórych rasach, oraz, że napisałem to samo co reszta, ale musiałem sam to ująć, heh.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Wreszcie ktoś dobrze obeznany choć fakt, minęło trochę czasu.
Ale, żeby Elune była tytanką Azeroth tego jeszcze nie słyszałem. Jakieś referencje może, Ravan? Uśmiech
Reply }}}
Podziękowanie od:
https://youtu.be/_JjP_SPTGzc - Sprawdzone źródło po którym prawie zawsze ktoś w temacie o Quizach dodaje pytanie z tamtąd.

https://youtu.be/FZDGNunNsH8 - Nexos który mówi o wydarzeniu in-game. Aczkolwiek nie pada tam imię Elune lecz składając wątki można tak stwierdzić.
Shadow. Shadow in the world is like the water on Earth - is a greater part of it. And people cling to the land - light without which die.

[Image: rrGaPK4.gif]
Reply }}}
Podziękowanie od:
Myślę, że świat Warcrafta dużo czerpie z religii, które znamy z realnego świata Uśmiech Zarówno w Hearthstone jak i Warcrafcie II były choinki, w tej pierwszej grze jest "Zimowa Uczta" w czasie Bożego Narodzenia, dlatego można przyjąć, że Światłość Paladynów to odpowiednik Katolickiego Boga. Nie wiem, gdzie umieścić Przedwiecznych Bogów, bo też mają wyznawców, czyli ich Religia jest jedną z wielu.
Reply }}}
Przedwieczni to kojarzą mi się (i chyba słusznie) z mitologią Lovecrafta. N'zoth to literalny Katun ( nie pamiętam jak się to pisze)
Shadow. Shadow in the world is like the water on Earth - is a greater part of it. And people cling to the land - light without which die.

[Image: rrGaPK4.gif]
Reply }}}
Podziękowanie od:
Też mi się tak kojarzą, chociaż nigdy nie czytałem Lovercrafta Uśmiech
Reply }}}
Hearthstone nie jest kanoniczny.
Co do Elune w roli tytanki Azeroth to chodzi o pillars of creation, wszystkie mają w nazwie imiona tytanów oprócz łzy elune, było coś jeszcze ale juz nie pamietam.
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.