• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Religia i Świat Zmarłych w Warcrafcie.
Boginią Taurenów jest Matka ziemia czyli Elune.
Reply }}}
Podziękowanie od:
(11.06.2014, 18:41)Midas Wrote: Boginią Taurenów jest Matka ziemia czyli Elune.

Ale było to gdzieś oficjalnie potwierdzone? Nie znam WoWa i nie wiem czy Taureni i Nocne Elfy żyją w pokoju, ale wydawało mi się, że przed przypłynięciem Thralla, były to wrogo nastawione do siebie rasy.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Między innymi przymierze Taurenów, Nocnych Elfów i Furbolgów pokonało Legion w Wojnie Starożytnych. Dodatkowo Cenarius był nauczycielem Taurenów.
Reply }}}
Podziękowanie od:
oo to tego nie wiedziałem nawet Uśmiech
Reply }}}
Podziękowanie od:
Elune jest lewym okiem Matki Ziemi! (Mu'Sha) Zaś słońce jest prawym okiem Matki (An'Sho).
Ich wierzenia (taurenów i nocnych elfów) są w miarę do siebie zbliżone i przeplatają się wkilku miejscach (Elune, Malorne i inne takie).
Mrok jak...
Reply }}}
Podziękowanie od:
W WoW'ie widać to przymierze druidów i taurenów ale tlyko w przypadku organizacji druidystycznych(tak to się mówi?) i np na Górze Hyjal mozna spotkać ugrupowania 10 druidów, po 5 taurenów i nelfów bijące mobki Uśmiech
Reply }}}
Podziękowanie od:
To jak temat wrze to moze i ja sie wypowiem.

Ludzie - ich religia to religia Swiatlosci bazowana na tych samych aspektach duchownych do religia Draenei (prawdopodobnie moc obu ras jest czerpana z tego samego zródla swietych istot N'aaru).

Orkowie - z nimi to bywalo róznie. Zanim Draenor zamienil sie w Outland, orkowie wiedli spokojny tryb zycia i wierzyli w duchy przodków i swoich ojców, którzy spogladaja na nich i prowadza ich dobra sciezka. Potem gdy Ner'zul zawarl pakt z demonami bylo róznie powstalo wiele klanów, najbardziej fanatyczne to klany Stormreaver, Burning Blade i Twilight gdzie ten ostatni istnieje do dzis w WoWie gdzie fanataczni wyznawcy czekaja az demony przybeda do Azeroth i przywróca nowy porzadek (naiwni glupcy)

Taureni - tak jak Bezi wczesniej opisal wierza w duchy przodków i Matke Ziemi cos jak amerykanscy indianie. Ci natomiast którzy poszli droga druidzka zostali nauczani przez Malfuriona w Cenarion Circle i wierza w utrzymanie harmoni we swiecie Azeroth (patrz: nocne elfy).

Trolle - z nimi jest róznie, gdyz jest to jeden z najstarszych zyjacych ras swiata Azeroth ok 10 tysiecy wielu uwaza ze sa dalekimi kuzynami Kal'dorei. Wyznawali czarna magie Voodoo i wznosili ofiary demonowi Hakkarowi.

Nocne Elfy - ich religia dzieli sie na dwie rzeczy pierwsza to wiara w boginie (tego wiekszego srebrnego ksiezyca bo w warcrafcie istnieja dwa) Elune, która jest patronka nocnych elfów i wszystkiego co prawe, niewinne i utrzymujace harmonie zycia. Druga moze nie koniecznie religia ale wyznawców jest sporo to Druidzi którzy wierza w moc natury. Ich mentorem byl Cenarius pól bóg syn Elune i jakiegos wielkiego bialego boga jelenia (nie pamietam jak sie nazywal) za czasów Wojny Prastarych dziesiec tysiecy lat temu. Cenariusa glównym kredo jest podtrzymywanie harmonii w naturze.

Draenei - tak jak pisalem o ludziach wierza tez w Swiatlosc i ich patronem sa N'aaru, boskie tajemnicze istoty które pomogly Dranaejczykom uciec przed ich wlasna zguba od strony Sargerasa i jego Plonacego Legionu. Wielu z nich tez wierzy w duchy przodków jak orczy szamani gdyz kiedy jeszcze orkowie nie zostali skorumpowani przez demony, zyly w zgodzie z drugimi.

Krasnoludy - tez wierza w Swiatlosc choc nie w tak wielkim stopniu co ludzie, wola metody konwencjonalne bardziej niz duchowne.

Gnomy i Gobliny to typowi zapalency nauki i inzynierii, nie maja czasu i ochoty na jakies tam duchowe pierdoly a poza tym nie widza w tym logiki mimo to szanuja inne religie.

No...

Cos jeszcze, Wrath? Duży uśmiech

-
Reply }}}
Podziękowanie od:
(11.06.2014, 19:43)LordStachu Wrote: To jak temat wrze to moze i ja sie wypowiem.

Ludzie - ich religia to religia Swiatlosci bazowana na tych samych aspektach duchownych do religia Draenei (prawdopodobnie moc obu ras jest czerpana z tego samego zródla swietych istot N'aaru).

Orkowie - z nimi to bywalo róznie. Zanim Draenor zamienil sie w Outland, orkowie wiedli spokojny tryb zycia i wierzyli w duchy przodków i swoich ojców, którzy spogladaja na nich i prowadza ich dobra sciezka. Potem gdy Ner'zul zawarl pakt z demonami bylo róznie powstalo wiele klanów, najbardziej fanatyczne to klany Stormreaver, Burning Blade i Twilight gdzie ten ostatni istnieje do dzis w WoWie gdzie fanataczni wyznawcy czekaja az demony przybeda do Azeroth i przywróca nowy porzadek (naiwni glupcy)

Taureni - tak jak Bezi wczesniej opisal wierza w duchy przodków i Matke Ziemi cos jak amerykanscy indianie. Ci natomiast którzy poszli droga druidzka zostali nauczani przez Malfuriona w Cenarion Circle i wierza w utrzymanie harmoni we swiecie Azeroth (patrz: nocne elfy).

Trolle - z nimi jest róznie, gdyz jest to jeden z najstarszych zyjacych ras swiata Azeroth ok 10 tysiecy wielu uwaza ze sa dalekimi kuzynami Kal'dorei. Wyznawali czarna magie Voodoo i wznosili ofiary demonowi Hakkarowi.

Nocne Elfy - ich religia dzieli sie na dwie rzeczy pierwsza to wiara w boginie (tego wiekszego srebrnego ksiezyca bo w warcrafcie istnieja dwa) Elune, która jest patronka nocnych elfów i wszystkiego co prawe, niewinne i utrzymujace harmonie zycia. Druga moze nie koniecznie religia ale wyznawców jest sporo to Druidzi którzy wierza w moc natury. Ich mentorem byl Cenarius pól bóg syn Elune i jakiegos wielkiego bialego boga jelenia (nie pamietam jak sie nazywal) za czasów Wojny Prastarych dziesiec tysiecy lat temu. Cenariusa glównym kredo jest podtrzymywanie harmonii w naturze.

Draenei - tak jak pisalem o ludziach wierza tez w Swiatlosc i ich patronem sa N'aaru, boskie tajemnicze istoty które pomogly Dranaejczykom uciec przed ich wlasna zguba od strony Sargerasa i jego Plonacego Legionu. Wielu z nich tez wierzy w duchy przodków jak orczy szamani gdyz kiedy jeszcze orkowie nie zostali skorumpowani przez demony, zyly w zgodzie z drugimi.

Krasnoludy - tez wierza w Swiatlosc choc nie w tak wielkim stopniu co ludzie, wola metody konwencjonalne bardziej niz duchowne.

Gnomy i Gobliny to typowi zapalency nauki i inzynierii, nie maja czasu i ochoty na jakies tam duchowe pierdoly a poza tym nie widza w tym logiki mimo to szanuja inne religie.

No...

Cos jeszcze, Wrath? Duży uśmiech

-
Jeszcze worgeni. I blood elfy, i undeady, i... PANDY! Jak mogłeś o pandach zapomnieć?
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jeszcze Murloki ^^ Wszyscy o nich zapominają.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jeśli już chcesz się bawić w "PANDY", to może od razu omówisz Furbolgi, Tuskary, Ogry itd..?
Pandareni to tylko nawiązanie, które zostało niepotrzebnie rozwinięte w WoWie.
Ale nawet jeśli, to religia i kultura pandarenów została przedstawiona lecz wprost.
Spoiler
Jeśli nie wiesz, o co chodzi, to chodzi o chińską kulturę
Blood Elfy, to faktycznie ciekawy temat, ale nie wiem, czy dam radę dobrze opisać ich kulturę, bo bardziej interesowała mnie wojna starożytnych, niż reszta wojen.
Podobnie undeady.

PS. Worgeny, to ludzie x D
Reply }}}
Podziękowanie od:
Co do Worgenów to coś mnie świta, że istnieje tam pewien rozłam (w przypadku kasty kapłanów).
Jedni rzekomo podążają za Świętym Światłem drudzy zaś za światłem Elune (wpływ Nocnych Elfów), ale nie mogę ostatecznie potwierdzić tej myśli.
Mrok jak...
Reply }}}
Podziękowanie od:
No coś takiego było... Kiedy kończyło się startową lokację u worgenów.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, Stachu również dziękuję za takie rozpisanie tego wszystkiego Uśmiech Czyli podsumowując, te religie to odpowiedniki już istniejących w realnym świecie, ale nurtuje mnie ciągle co się dzieje z bohaterami po śmierci? Jeżeli np. taki Grom zginął, to co się stało z jego duszą, jeżeli pakt Orków z Demonami został zerwany? Bo mam rozumieć, że jeżeli Pakt był aktualny, to dusze Orków szły do świata Demonów(?). Jeden z Upiornych Władców powiedział kiedyś, że musi pożerać duszę, czyli teoretycznie Demony żywiły się duszami. Poprawcie mnie jeżeli się mylę. Idąc dalej tym tropem, ludzie mieli odpowiednik Nieba i Piekła i dusza zmarłego Paladyna jest w czymś w rodzaju Nieba z Aniołami? Co w takim razie dzieje się z duszami np. rozbójnika, też idzie na łaskę Demonów?
Reply }}}
Podziękowanie od:
Najciekawsze jest to, że "Matka Ziemia" Taurenów to "Matka Ziemia", Elune (Lewe Oko) i jeszcze prawe oko (zapomniałem imienia) coś jak trójca święta.
Reply }}}
Podziękowanie od:
(11.06.2014, 21:24)WrathAmon Wrote: Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, Stachu również dziękuję za takie rozpisanie tego wszystkiego Uśmiech Czyli podsumowując, te religie to odpowiedniki już istniejących w realnym świecie, ale nurtuje mnie ciągle co się dzieje z bohaterami po śmierci? Jeżeli np. taki Grom zginął, to co się stało z jego duszą, jeżeli pakt Orków z Demonami został zerwany? Bo mam rozumieć, że jeżeli Pakt był aktualny, to dusze Orków szły do świata Demonów(?). Jeden z Upiornych Władców powiedział kiedyś, że musi pożerać duszę, czyli teoretycznie Demony żywiły się duszami. Poprawcie mnie jeżeli się mylę. Idąc dalej tym tropem, ludzie mieli odpowiednik Nieba i Piekła i dusza zmarłego Paladyna jest w czymś w rodzaju Nieba z Aniołami? Co w takim razie dzieje się z duszami np. rozbójnika, też idzie na łaskę Demonów?

Cóz jesli chodzi o ludzi to tak mozna powiedziec - to jak Niebo z Aniolami tylko zamiast aniolów wystepuja tu N'aaru a Bóg to Swiatlosc. Jesli natomiast chodzi o orków to teraz wydaje mi sie, ze ida dolaczyc do swoich przodków, którzy trzymaja piecze nad swoimi synami/wnukami na ziemiach Azeroth (szamanistyka), niektórzy orkowie uwazaja tez ze podczas bitwy ich ojcowie dodaja im sile w walce zamiast zadzy krwi bo juz nie sa przynalezni do demonów gdyz tak jak napisales, Wrath, Grom uratowal swoja rase przed Klatwa Krwi Wladcy Odchlani.
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.