• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

System rozwoju postaci
Żarówka 
Hej, kiedyś stworzyłem ciekawy systemik rozwoju naszej jednostki, myślę, że fajnie by było się nim pochwalić w większym gronie.

Spoiler

[Image: d61e851d3aa7a.png]

Po kolei,
Jak to działa?

Mamy podstawową jednostkę w naszej armii,
w tym przypadku będzie to Goblin Robotnik.

Podczas walki, bądź ćwiczeń poziom doświadczenia naszej postaci rośnie.

Jeśli pasek I poziomu dobije do 100% / nasza postać się zmieni, w zależności,
jaki wariant wybierzemy dla niej, w warsztacie jej przeznaczonym.

[Image: 808897e9e59b0.png]

Na poniższym obrazku widzimy, jak w miarę z upływem czasu, nasz Goblin Robotnik zamienił się w Górnika
Sam warsztat również uległ ulepszeniu, zmieniając się na Gobliński Dwór

[Image: 14fa1d78366d7.png]

Mamy obecnie naszego Goblińskiego technika na drugim poziomie.
Kupmy mu jedno, z dwóch (albo i więcej) ulepszeń. 

Jeśli wybierzemy jedno, drugie nie będzie już dostępne!

[Image: f61c57c43cf3d.png]

Zdecydowałem się na Wyrwidrzewia. Nasza postać, poza samym wzrostem atrybutów, dostała nową umiejętność.

- Jeśli nie wykupimy w odpowiednim czasie ulepszenia, nasza postać po prostu nie awansuje.
- Jeśli osiągniemy maksymalny poziom rozbudowy naszej jednostki, postać nadal będzie awansować, aż do 20 lvlu.

System jest w wersji alfa, udostępniam go do testów. Jeśli chcecie, możecie podłożyć pod gobliny własne jednostki,
pozmieniać kolejności ulepszeń itp.

Jeśli nie chcemy aby postać levelowała, a po prostu zmieniała typ (tak jak działa normalne ulepszenie) - system działa poprawnie
Jeśli chcemy, aby awansowała, jak bohater i zmieniała typ, podczas walki - potrzebuję wsparcia.

PROŚBA 
Niestety nie wiem jeszcze, jak zrobić, aby jednostka faktycznie miała pasek doświadczenia. (wszystko inne działa)
Obecnie po prostu awansuje, bo wykupieniu ulepszenia.
Macie może pomysł, jak zrobić, aby każda jednostka miała taki pasek, a przy awansie, zmieniał się jej typ?
Będę bardzo wdzięczny.

W miarę upływu czasu pojawią się nowe wariacje. Temat będzie aktualizowany. 
Myślę, że taki system byłby przydatny do jakiś strategicznych, albo typowo hack&slashowych modów.
Można by było za jego pomocą np ulepszać czołgi, statki itp.
Pozdrawiam!
Zapraszam do mojego bloga! [link]

[Image: Q7y0pgD.png]
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.