Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas na ZMIANY!
Witajcie :D
Kiedyś pisałem, że jak będzie ponad 10 tysięcy postów, albo 1000 tematów, to przedstawię swój pomysł na zmiany. Postanowiłem, że dotrzymam słowa, a że GF to miejsce od fanów dla fanów, to fajnie byłoby jakbyśmy wspólnie uzgodnili nowe zmiany na forum.

1. NOWE DZIAŁY - warcraft się starzeje a starcraft nie zebrał tylu moderów jak sądziłem. Dlatego z biegiem czasu możemy obrosnąć pajęczynami i powinniśmy teraz pomyśleć o nowych działach. Dodałbym działy poświęcone Unity i UE4. Dodatkowo powiększy nam się grono odbiorców a co za tym idzie forum się rozrośnie :) Poza tym daje to możliwości, do zrobienia jakiejś gry razem, która byłaby za darmo do pobrania z naszego forum. 

2. REKLAMY NASZYCH PROJEKTÓW - w oparciu o to co wyżej napisałem. Jak ktoś zrobi prosta gierkę i będzie chciał ją sprzedać, to w ramach promocji i wzajemnej pomocy, możemy zrobić banner z tą grą do sklepu, w którym twórca ją umieścił. A kiedy sami będziemy mieli więcej działów ze wspomnianymi silnikami, to możemy i my pomyśleć o reklamie. Póki co reklam, które oferują nam spam boty bym nie robił. Forum mogę opłacać sam, lub możemy się zrzucać :) Jeżeli ktoś z naszej społeczności chciałby się czymś pochwalić a to średnio wiązałoby się z Warcraftem, to też bym dopuścił taką możliwość. 
Tak wiem, chwaliłem na sb, że piszę książkę, a raczej ebooka i mnie to też będzie dotyczyło, ale pochwalę się tu, tylko jak nie będziecie mieli nic przeciwko :D Jeżeli nie, to nie ma problemu, nie chcę żeby ktoś pomyślał, że wykorzystuje GF do autopromocji :) Albo stawiam się wyżej z jakichkolwiek względów. Chciałbym, żebyśmy zawsze decydowali wspólnie i wspólnie sobie pomagali :)
Jak chcecie, żeby było sprawiedliwie, to pierwszeństwo mogą mnie osoby, które wpłaciły jak najwięcej "donejtów", albo w jak największym stopniu przyczynili się do rozwoju forum. Ale ja osobiście uważam, że jest tu sporo osób, które jak zrobiłyby własną grę, to miałyby szansę na szeroki i pozytywny odbiór, więc czemu mają nie skorzystać? (i nie, nie mam na myśli siebie :D)

3. NOWA GRAFIKA - tak, logo jest takie se. Sam zacząłem później robić loga i grafikę użytkową w celu zarobku i... nie jestem zadowolony z tego tutaj. Brak czasu, zawsze był dobrą wymówką, ale teraz jak szykują się zmiany, to mam dobrą motywację. Z tym, że zrobiłbym wszystko w jednym stylu, tak aby pasowało do siebie. 

4. STRONA I FORUM - jeżeli forum będzie się rozwijać, powstaną nowe działy, to dodałbym portal. Np. nowości z Unity, albo dobre modele do Unity w danym miesiącu czy recenzje nowego pakietu misji do SC2, jeżeli kiedykolwiek taki powstanie. Omawianie patchy do warcrafta, czy nawet dodatków do Hearthstone. Bo taki dział o HS też może powstać jeżeli chcecie, ewentualnie o innych grach Blizzarda, czy nawet innych producentów.

5. WASZA PROPOZYCJA - chciałbym, żebyście Wy też coś zaproponowali. Może jakiś nowy dział, o którym nie pomyślałem, albo macie własne pomysły czy propozycje. Dlatego słucham, wybierzmy coś wspólnie, żebyśmy dalej się rozrastali :D

Mam nadzieję, że sporo z tego co napisałem, przypadnie Wam do gustu i będziemy mogli się rozwijać i wspólnie decydować o przyszłości forum i strony.  

Pozdrawiam   
Wrath
Odpowiedz
Jestem na tak! :D
Odpowiedz
Dodałbym jeszcze możliwości dawania donejtów twórcom po ukończeniu projektu, albo po jakiejś części grywalnej wersji. Byłyby to dobrowolne darowizny, nawet małe kwoty, tak aby podziękować osobie, która wykonała projekt i dała nam kilka godzin dobrej rozrywki. Musielibyśmy ustalić warunki, ale chyba byłoby to fair, skoro ktoś poświęcił swój wolny czas i to w sporej ilości, żeby stworzyć coś fajnego dla społeczności to w jakiś fajny sposób pokazać mu, że było warto. Oczywiście każdy twórca decydowałby czy chce takie coś u siebie, czy nie.

I żeby nie było nie mam na myśli, jakiś dużych kwot, ale jak ktoś zrobi zacny projekt, to na ten przysłowiowy browar byłby zasłużony :D
Odpowiedz
Czas na wiosenne porzadki. Ciesze sie ze sie na to zdecydowales Wrath, strona potrzebuje odswiezenia.
Jesli chodzi o mnie to jestem za reklamowaniem siebie na stronie, sam robie plansze do gwinta i juz sprzedalem jeden.
Z checia poczytalbym tez o Unity, wiekszosc gier na telefony teraz jest robionych na tym wlasnie silniku. Kto wie moze wspólnymi silami stworzymy nowa apke? Od siebie (jesli inni tez by chcieli) móglbym stworzyc pare tematów o uniwersum Wiedzmina czy aktualnosci o Gwincie.
Co do odswiezenia strony z punktu graficznego Wrath to móglbym sie za to zabrac tj. glówne logo czy nowa skurka chyba, ze juz sie za to zabrales :). Daj mi znac.

@Axator
Rozbawiles mnie :). Edytowales post tylko po to by dodac 'smiley face' czy co?
Odpowiedz
Nad grafiką jeszcze myślę, wiedźmina bym dodał, jesteśmy polską społecznością, więc nie widzę problemu, żeby reklamować to co nasze :) Co do Twojej planszy, to nie widzę problemu, żebyś miał u nas swoją reklamę, wkładasz to swój czas, pracujesz, więc masz prawo to sprzedać. Poza tym to nie byłby duży problem dla strony, robić np. TOP TWÓRCÓW MIESIĄCA, gdzie każdy chwaliłby się czymś fajnym i to niekoniecznie komercyjnie :)
Odpowiedz
Edytowałem, bo jak normalnie dodaję emotkę to wychodzi z niej znak zapytania. Dopiero po edycji postu mogę zrobić emotkę :P

Z pewnością dodałbym od siebie jakieś poradniki na temat game developmentu i może zaprezentuję nad czym pracuję w wolnych chwilach.

Unity nie znam, a UE4 zaledwie odrobinę, więc chętnie poczytałbym o nich coś. Może i sam się pouczę i potem podzielę się zdobytą wiedzą, zobaczymy.
Odpowiedz
Z tego co patrzyłem, wiele poradnik jest po ang, więc przełożenie ich na język polskich byłoby miłym dodatkiem co do walorów naszego forum :)
Odpowiedz
No i przydalby sie jeszcze wreszcie jakis konkurs Wrath. To najlepszy pomysl by rozruszac nasze zakurzone forum. Proponowalbym cos prostego konkurs na:
- Teren,
- mala mape RPG,
- mape RTS przedstawiajaca jakis event ze swiata Warcrafta, której jeszcze nie bylo np. event z WoWa,
- mapa-film.
Trzeba jedno z tych konkursów ruszyc i jak ostatnio zrobiles Wrath, zafundowac karte podarunkowa Blizzarda czy cos podobnego (móglbym wesprzec dotacyjnie, nie widze przeszkód) :)
Odpowiedz
Tak, to byłby dobry pomysł, ja jako fan rtsow, zrobilbym ta mape w stylu wowa, albo zwyczajnie jakis teren pod rts :)
Odpowiedz
Też mi się wydaje że byłby to najlepszy pomysł. Nie potrzeba tu nie wiadomo jakich umiejętności w edytorze, co najwyżej podmienić bohaterów danej rasy pod dany moment z WoWa więc każdy mógłby wziąć udział. Na przykład bitwa o Orgrimmar z Grommash'em czy np jakiś inny event na przykład horda vs przymierze na Howling Fjords z creepami Vrykuli na środku mapy. Moglibyśmy to obgadać na Pw ;)
Odpowiedz
Muszę pomyśleć i obgadamy, dodatkowo może ktoś jeszcze bedzie miał jakieś uwagi :) Trzeba wybrać jakiś fajny moment z historii wowa, wybrać w jakim stylu ma to być mapa rts, np. obrona przetrwaj X czasu zanim, albo ochrona jakiejś jednostki, ewentualnie coś innego.

maly edit: pomyslalem o przedwiecznych bogach. Nie wiem czemu, ale bardzo mi sie podobal ten dodatek do HS, jak i ich wyglad. Pamietam, ze we frozen throne ich wprowadzenie mialo klimat tajemniczosci i troche horroru. Widac tez czym sie Blizz inspirował. Chciałbym pograć sobie ich rasą w jakieś fajnej mapce. Tak wiem... sam mógłbym zrobić taką mapkę jak i rasę, mam masę pomysłów, ale jednak jest inaczej jak gram w mapę, która jest wizją kogoś innego, niż swoje własne. Do konkursu dalibyśmy wszystkie modele, tak aby każdy miał równe szanse, określilibysmy reguły i jedziemy z tematem ::Dunkty bylyby za:
- teren
- pomysl na rase
- pomysl na bohaterow
- grywalnosc misji

:D
Odpowiedz
hej hej, (nadaktywny członek forum się zgłasza xD)

Co do konkursu, jak już pisałem kiedyś - to chętnie zajmę się jego ogarnięciem.
A bardziej postawiłbym na turniej. (choć może być jedno i drugie)
Mape mam, pomysł mam. Wystarczy tylko, że z radą ustalimy parę formalności i załatwione.

Najlepsza data na coś takiego, to wg mnie wakacje.
  • Kreatywny konkurs, jak wcześniej - startujący 1 lipca, zakończony 1 września.
  • A turniej macie tu dawno rozpisany - >klik<
Dalej, chciałbym, żeby próba bogów była pierwszą, forumową gierką która zrzeszałaby wszystkich użytkowników.
Czy się przyjmie? - już zależy od Was.
Gdybym chciał rozwinąć taki projekt, przyznam, że małe wsparcie by mnie do tego zmotywowało.

[Obrazek: mi0aJfR.jpg] "
dla mnie proszę z pomidorów soczek.

Co do grafiki - obecna mi się bardzo podoba. Gdybyście jednak ją musieli zmieniać - to prosiłbym, aby został czarny motyw okien.
Po prostu bolą mnie oczy od patrzenia na białe karty, na youtube też mam czarny motyw ustawiony..
A poza tym tak jest bardzo elegancko. Przyznam że to jedno z lepiej wykonanych forum, na jakim byłem.

Logo mi osobiście odpowiada - jest minimalistyczne i w jakiś sposób nawiązuje do forum. Może kolorystycznie bym się nim pobawił, ale sama konwencja jest w sam raz.
Pół koła zębatego może symbolizować warsztat, a bomba - gobliny. Żeby zrobić fajne logo nie wystarczy chcieć, tu trzeba mieć już jakieś natchnienie.
-----------
I ostatnie - w kwestii działów.
Ja bardzo chętnie będę korzystał z działu poświęconego Unrealowi i nie omieszkam stworzenia w nim jakiegoś projektu. Więc jestem na TAK dla działów.

No i tyle. Ciesze się, że w końcu poruszyłem to forum co byście beze mnie zrobili hahah
dobra dobra pozdro ;P

Odpowiedz
Co do logo, to natchnienie mam, dałbym inną czcionkę i wyszczególnił literę "G" :)
Odpowiedz
Tez dalbym inna czcionke, od jutra mam 4 dni wolnego wiec moge Ci cos zaprezentowac Wrath, nie to ze zabiore Ci natchnienie, sam wybierzesz :P
Odpowiedz
Spokojnie Stachu, na luzie :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości