• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Pytanie dot. zegarów
#1
Mam wyzwalacze zegarów które odliczają czas do następnej i początkowo chcąc uniknąć spamu zmiennych (bo rund planuje zrobić duuużo - docelowo pewnie ze 100) spróbowałem zrobić jedną zmienną zegar z tablicą i np. do rundy 1 robić zegar[1] do drugiej zegar[2] lecz w tym sposobie runda druga się nie odpalała, w sensie takim że pojawiał się drugi zegar z jakimś tam tytułem, ale czas się nie odliczał. Więc zmieniłem to i zrobiłem zmienną zegar1 i zegar2 i adekwatnie podmieniłem zegar[1] na zegar1 i zegar[2] na zegar2 i wtedy normalnie wszystko działało. I mimo że to powinno starczyć to jednak chciałbym się dowiedzieć czy nie ma innego sposobu dot. zegarów niżeli do każdej rundy tworzyć nowy zegar.
Pozdrawiam


Aktualizacja: mam jeszcze jedno prościutkie pytanie, mianowicie które ustawienie odpowiada za to że np. jednostka jest większa w kontekście takim że np. budowniczy przejdzie przez jedną kratkę odstępu a bohater już nie. Ja pytam w kontekście dwóch jednostek, bo gdy jednostki są małe to logiczne że się wcisną w szpary a jednostka wizualnie większa też się wciska w te szpary co mi trochę przeszkadza.
Reply }}}
Podziękowanie od:
#2
Co do pierwszego pytania, mozesz użyć jednego zegara dla wszystkich rund, zmieniasz jego nazwę po każdej rundzie, czas który ma odmierzyć i uruchamiasz go ponownie.

Poszukaj w edytorze obiektów promień kolizji, powinien być na samym dole ^^
Ten post był edytowany -259638 raz(y) ostatnio edytowany przez Axator: Za 3 pojutrze, 29:89
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment
   
O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.