• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Automatyczne skille
Witam ostatnio postanowiłem powrócić do WC3 i zrobić własną mapę. Wpadłem na pomysł aby zrobić jeden budynek , który będzie pełnił funkcję głównej bazy i najważniejszej budowli. Np Cytadela. Te budynki będą miały zdolności ale chciałbym żeby ten budynki same używały tych zaklęć jeżeli to możliwe np. Zaklęcia Uzdrowienia(Takiego jak ma Paladyn). Najlepiej by było jakby ktoś podał mi uniwersalny sposób , który by działał do wszystkich zaklęć. (Sam próbowałem to zrobić ale po dość długiej przerwie od WC3 nie udało się)
Reply }}}
Podziękowanie od:
Cześć. Może napiszesz coś więcej na temat tej mapy/projektu. To co napisałeś jest niezbyt wymowne. Mapa/projekt skupia się na budynku i fajnie tylko o co wgl chodzi. Jeśli bardziej nie rozwiniesz tematu mała w tym szansa że ktoś zechce pomóc. Czekam/czekamy jako społeczność (jeśli mogę się tak wyrazić) na więcej informacji. Jeśli chodzi zaś o automatyczne skille znawcą nie jestem ale mogę za to pomóc poprzez wujka googl'a (z racji że nie mam zamiaru tutaj reklamować jakiejkolwiek strony wpisz w googlu frazę "How to do automatic skills on wc3" albo "How to get units to auto cast spells" czy coś w ten deseń i Twoim oczom powinno ukazać się to i owo może się przyda). ^^
Reply }}}
Podziękowanie od:
(27.07.2017, 17:56)Lucius Wrote: Cześć. Może napiszesz coś więcej na temat tej mapy/projektu. To co napisałeś jest niezbyt wymowne. Mapa/projekt skupia się na budynku i fajnie tylko o co wgl chodzi. Jeśli bardziej nie rozwiniesz tematu mała w tym szansa że ktoś zechce pomóc. Czekam/czekamy jako społeczność (jeśli mogę się tak wyrazić) na więcej informacji. ^^

Chodzi o to że potrzebuje pomocy ze zrobieniem tego aby zdolności które będzie miał budynek będą same się robiły na jednostki np Uzdrowienie,Odnowienie(Renew) itp
Reply }}}
Podziękowanie od:
Najprościej to da się zrobić tak:
Co jakieś 5 sekund aktywuj wyzwalacz, w którym rzucasz zaklęcia budynku na wskazane cele. Czyli przykładowo zaklęcie uzdrawiania paladyna:
Pickujesz wszystkie jednostki w określonym promieniu od budynku, znajdujesz tą przyjacielską z najmniejszą ilością życia, zapisujesz ją do zmiennej po czym używasz na niej zdolności uzdrowienia.
Jeśli zaklęcie nie będzie załadowane to nic nie zrobi, więc pominie w tej turze jego użycie.
Reply }}}
Podziękowanie od:
(27.07.2017, 18:04)GoldenKnight223 Wrote: Najprościej to da się zrobić tak:
Co jakieś 5 sekund aktywuj wyzwalacz, w którym rzucasz zaklęcia budynku na wskazane cele. Czyli przykładowo zaklęcie uzdrawiania paladyna:
Pickujesz wszystkie jednostki w określonym promieniu od budynku, znajdujesz tą przyjacielską z najmniejszą ilością życia, zapisujesz ją do zmiennej po czym używasz na niej zdolności uzdrowienia.
Jeśli zaklęcie nie będzie załadowane to nic nie zrobi, więc pominie w tej turze jego użycie.

Dzięki tylko problem w tym że nie ogarniam wyzwalaczy Smutny
Reply }}}
Podziękowanie od:
A nie łatwiej by Ci było dodać Twojemu budynkowi umiejętność Odnowa fontanny życia? Zmieniłbyś sobie tylko w niej dane statystyk odpowiadające Twoim wymaganiom.
Reply }}}
Podziękowanie od:
(27.07.2017, 18:44)LordStachu Wrote: A nie łatwiej by Ci było dodać Twojemu budynkowi umiejętność Odnowa fontanny życia? Zmieniłbyś sobie tylko w niej dane statystyk odpowiadające Twoim wymaganiom.

Jeżeli chodzi o leczenie to masz rację ale wcześniej wspomniałem o sposobie , który by działał na wszystkie zaklęcia wszelkiego typu wzmocnienia na czas leczenia itp
Reply }}}
Podziękowanie od:
Mógłbym zrobić taki wyzwalacz, tylko daj parę minut Uśmiech
Reply }}}
Podziękowanie od:
Możesz też podać wszystkie zaklęcia, dla których to ma działać.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jakbyś mógł to dla tych: Święty Blask,Pocisk Burzy,Wskrzeszenie,Zamieć,Wewnętrzny Ogień /oczywiście te dobre zaklęcia żeby budynek używał na przyjazne jednostki a tych zadających obrażenia na wrogów jak ci się uda to zrobić to ja spróbuje z twojego przykładu skorzystać i się nauczyć tego. (Korzystam z wersji najnowszej WC3 1.28 cos chyba)
Reply }}}
Podziękowanie od:
Problem będzie coraz bardziej złożony w zależności od tego jak bardzo chciałbyś zwiększyć użyteczność takiej cytadeli.

W najprostszym przypadku:
Przyjmijmy że w pobliżu cytadeli doszło do walki. Uleczy ona losowego sojusznika który znajduje się w zasięgu

Co jeśli owy sojusznik stracił tylko 10 zdrowia, a inny własnie umiera i to uleczenie mogło go ocalić?
Tutaj zacząłbyś kombinować żeby wybierać takiego z najmniejszą ilością zdrowia.

Podobnie kiedy zaklęcie leczy 300 punktów zdrowia, a jakaś jednostka straciła jedynie 50 punktów to trochę szkoda ją leczyć, może niedługo pojawi się inna bardziej ranna, bardziej potrzebująca tego?
Wtedy ustawisz to tak, że uleczysz te jednostki które utracą więcej niż 300 punktów zdrowia.

Ale co jeśli jakaś jednostka ma domyślnie mniej niż 300 zdrowia? Jeśli cytadela będzie czekała zbyt długo, to ta jednostka umrze i cytadela utraci swoją przydatność.

Musisz odróżniać jednostki walczące w pobliżu cytadeli, a te, które obecnie nie obrywają.

Także te, które wracają po walce zranione. Albo będa uciekały przed przeciwnikiem. Te jednostki będą miały inne wydarzenie.

Dla samego leczenia sprawa się komplikuje, o ile chciałbyś żeby cytadela była bardziej użyteczna.
I pozostaje jeszcze kwestia pozostałych czarów, obsłużenie każdego musi być napisane od zera, nie ma raczej uniwersalnego sposobu.
Ten post był edytowany -259638 raz(y) ostatnio edytowany przez Axator: Za 3 pojutrze, 29:89
Reply }}}
Podziękowanie od:
http://www.mediafire.com/file/vkja66gag1...klecia.w3x
Gotowe :-)

W wyzwalaczu ustawiasz zasięg poszczególnych czarów, który musi być taki sam jaki jest zasięg tych czarów w edytorze obiektów. Czasem odnowienie może się bugować i pojawiać na szkielecie z pełną ilością życia, ale to już zadanie dla ciebie, by to naprawić.
Dałem wskrzeszenie szkieletów, ale to wystarczy podmienić ze zwykłym i będzie działać.

PS. włącz prywatne wiadomości, jeśli możesz Uśmiech
Reply }}}
Podziękowanie od: Arathierl
O matko wszystko działa tak jak chciałem i przy okazji nie jest to zbyt trudne dzięki wielkie!! (Jak włączyć te prywatne wiadomości XD patrzyłem w edytuj profil)
Reply }}}
Podziękowanie od:
Gdzieś w opcjach obok opcji profilu Język

Większość tych czarów losuje jednostkę (przyjacielską lub wroga), tylko czar leczenia szuka jednostki z najmniejszą ilością życia.

Można też łatwo przerobić, aby na przykład czar zadawający obrażenia celował tylko w bohaterów.
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.