• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[PROJEKT] Armies of Exigo Reborn v0.1.0
Cały bajer w AoE polegał na tym, że wizualnie miała być to lepsza gra od WC3. Robienie jej w stylu właśnie warcraftowym jak dla mnie mija się nieco z celem. Na stronach, które podałem jest sporo modeli, które mógłbyś wykorzystać Uśmiech
Reply }}}
Podziękowanie od: Martinez
Jeśli patrzeć na mój projekt z perspektywy swobodnego przeniesienia AoX na engine WC3 to i owszem może mija się to z celem bo sam AoX fakt wizualnie wygląda o niebo lepiej od WC3 bynajmniej jak dla mnie. Z tym że grając w standardowego AoX'a często i gęsto można odnieść wrażenie że Black Holl nie rozwinął pewnych kwestii do maksimum, chodzi mi tutaj np o fakt istnienia w tym "uniwersum" większej ilości nacji niż te, którymi było nam dane zagrać (zresztą w WC Bilzzard również tego nie zrobił). Poza tym uważam że scalenie tych frakcji wyszło co najmniej słabo (a w AoX’a trochę grałem). Tutaj dochodzimy do mojego projektu i bynajmniej nie jest to przeniesienie całkowicie wszystkiego z AoX bo staram się wprowadzić szereg swoich zmian. Niby jest ten edytor w pierwotnym AoX jednak modeli innych od standardowych brak więc zrobienie czegoś ponad customową mapę jest a realne. Dodatkowo dochodzi aspekt plików zapisanych w formacie .ork (niby są jakieś programy którymi da się to otworzyć ale połapanie się w tym to dopiero wierzchołek góry lodowej, swoją drogą taki sam problem występował w Warhammerze Battle March). Więc tak w ten projekt jak już pisałem wcześniej wcielam również własne pomysły i rozwiązania, ba nawet myślę nad przemianowaniem nazwy projektu na inną i kto wie może prędzej czy później się to wydarzy. Jednak na tą chwilę wolę trzymać się pewnych schematów i założeń które już jakoś tam sobie poukładałem. A co do samych stron z modelami o których piszesz to jasne wykorzystałbym z wielką przyjemnością owe modele jednak szukanie rożnych rzeczy na rosyjskich serwisach, chińskich czy japońskich łatwo nie przychodzi. Pierwsza mała litania.     
[Image: Orkci8t.png]
Reply }}}
Podziękowanie od:
Masz prawidłowe podejście do tematu, ja osobiście bym radził Ci wyciągnięcie modeli z AoE, nawet jakby to trwało dość długo, to byłoby warto. Plus pomoc ze strony innych użytkowników szybko by przyszła. Co do podsuwanym rozwiązań, to ja mam swoje trzy grosze do dorzucenia Duży uśmiech W AoE zastosowali patent przechodzenia przez podziemne tunele/lochy i moim zdaniem był to niewykorzystany potencjał. Mógłbyś rozwinąć właśnie ten patent. Co do ras, to owszem jest mały niedosyt, ale ciężko stworzyć kilka zbalansowanych i różnych od siebie stron konfliktu. Dlatego dałbym max 4-5.
To tyle ode mnie póki co Uśmiech
Reply }}}
Co do modeli z pierwowzoru to mogę pokombinować i poszukać jakichś tipów jak to zrobić w tym AoX w wolnej chwili spróbuję także zrobić coś z tym kłopotliwym formatem .ork jednak złotych gór nie będę obiecywał z racji tego, że już raz babrałem się z tym przy WH Battle March, a sam efekt był mizerniutki (chyba prędzej ogarnąłbym wypakowanie plików w HIV i ich modyfikację btw. choć i to łatwe nie jest bo informacje o tym również są znikome). Jeśli z kolei chodzi o podziemne przejścia/tunele czy też katakumby to początkowo chciałem takowe wykonać już na pierwszej czyli obecnej mapie jednak zrezygnowałem z tego pomysłu zaraz po tym jak okazało się, że i w tym edytorze tak łatwo rzeczy nie przychodzą (samo dodawanie modeli już zabiera sporo czasu np. przy 12 jednostkach dla frakcji + budynki itd.). Jednak nadal mam zamiar zaimplementować ten zamysł i trochę go podrasować ale jeśli już, to w czasie kiedy ukończę obecną mapę i zabiorę się za następną (planuję zrobić do rozgrywek mp około 3-4 map tak dla urozmaicenia aby gracze nie musieli w kółko walczyć na jednym i tym samym terenie). Z kolei jeśli mowa o rasach to faktem jest, że zróżnicowanie ich nie jest wcale takie oczywiste. Jak dotąd mam już plany co do 4 kolejnych ras pomijając frakcję Cesarstwa (z racji tego, że w większości fantasy RTS ludzie wyglądają podobnie i w moim projekcie również tak jest, a chociażby z tego tytułu, że jest łatwo przyswajalna przez nowych graczy więc podobieństwa są jak na mój gust nawet wskazane). Zresztą kiedy uda mi się ukończyć w pełni 4 nacje (do czego bardzo powoli się zbliżam) udostępnię wersję demonstracyjną projektu gdyż opinie oraz sugestie innych użytkowników będą dla mnie niezwykle pomocne. Kontynuacja pierwszej małej litanii Duży uśmiech
Reply }}}
Podziękowanie od:
Zainstalowałem sobie AoE i pograłem, nawet można powiedzieć, że jestem świeżo po rozgrywce. Moim zdaniem modele z gry to podstawa i jeżeli nie będzie Ci szło, to przedstaw na forum z czym masz problem, na pewno ktoś pomoże. Co do dwóch poziomu map, to proste. Robisz jedną wielką mapę i dzielisz ją na pół, np miasto i lochy Uśmiech
Reply }}}
Spokojnie, wiem jak zrobić podziemia w zasadzie to opisałeś to tak jak ówcześnie zakładałem, że to zrobię. Jeśli chodzi o modele i ich wyciąganie to pobrałem już 3D Ripper'a DX oraz Blendera. Jutro, a właściwie to już dziś kiedy będę miał wolną chwilę to obadam czy wszystko działa i postaram się coś wyciągnąć z AoX'a (zapewne wrzucę też jakieś screeny z wykonanego procesu w nowym poście). Swoją drogą nie uważasz, że kontrast pomiędzy tymi modelami które są już dostępne (standardowe) i tymi z hiveworkshop, a tymi z samego AoX nie będzie zbyt duży? Widzisz bo zdaje się, że zamówiłem już trzy modele u Stacha do tego projektu, a nie chciałbym marnować jego czasu oraz pracy. Szacunek przede wszystkim, a czas poświęcony na daną rzecz powinno szanować się szczególnie, a bynajmniej tak uważam. Co do pomocy to kiedy będę już jej potrzebował (a napewno będę potrzebował) z pewnością użytkownicy GF się o tym dowiedzą. Uśmiech

W załączniku znajduje się mapa (znalazłem ją gdzieś w sieci) użytkownika o nicku "DirtyOldHobo", który tak jak ja próbował "przerobić AoX'a na Warcraftową modłę" (a i mapa raczej nie jest skończona) jednak myślę, że warto to zobaczyć (sam uważam, że poszedłem już duży krok naprzód, a bynajmniej tak mi się wydaje).

Attached Files
.w3x   Armies of Exigo Alpha .8.w3x (Size: 94.82 KB / Downloads: 2)
Reply }}}
Podziękowanie od:
Nie wiem ile modeli ci jeszcze brakuje, ale spokojnie znalazłbym 3/4
bo wiem gdzie szukać ;P
[Image: MbPMM5j.png]
Reply }}}
Podziękowanie od:
Oj brakuje i to całkiem sporo gdyż w zasadzie wyglądało to mniej więcej w ten sposób, że wyciągnąłem 3D Ripperem kilka modeli zaimportowałem to do Blendera (oczywiście osobno ma się rozumieć) i kiedy to już ujrzałem to przeżegnałem się dwukrotnie po czym wyłączyłem Blendera. Jeśli masz jakieś pewne źródło z takowymi modelami to z chęcią zobaczę wynik takich poszukiwań. Osobiście szukałem modeli z/pod AoX'a w różnych serwisach nawet tych Rosyjskich, Chińskich czy innych "krzakowatych języków"  jednak połapanie się tam nawet przy możliwości korzystania z narzędzia jakim jest google translator niewiele pomaga.
Reply }}}
Podziękowanie od:
nie patrzyłem po nazwach, tylko czy model fajny ;P
chyba chodzi o to, żeby model pasował, w końcu tworzysz coś nowego nie?

byłem na jednej chińskiej stronie, ale pobranie tam było tylko od zarejestrowanych userów
więc modele jak już to mam bardziej z ruskich stron
Co do blendera, to nie moja bajka... może za rok pobawię się w wyciąganie modeli, przy okazji jak będę robił własne. Kto wie
[Image: MbPMM5j.png]
Reply }}}
Podziękowanie od:
Zgadza się chodzi o to aby model pasował. Jeśli chcesz to możesz zaproponować własne modele jednostek tak jak napisałem w pierwszym poście mojego projektu. Obecnie tworzę rasę Damned czyli typowych, a zarazem nietypowych nieumarłych masz jakiś pomysł na jednostki to pisz tutaj kto wie może dzięki temu rozgrywka będzie bardziej urozmaicona od strony dostępnych unitów. Uśmiech
Reply }}}
Podziękowanie od:
A nie lepiej zrobić coś oddzielnego, ale podobnego do AoE? Poza tym nie musisz kontynuować fabuły tej gry, a tak to musiałbyś ją jeszcze raz przejść.
Reply }}}
(30.09.2017, 17:12)WrathAmon Wrote: A nie lepiej zrobić coś oddzielnego, ale podobnego do AoE? Poza tym nie musisz kontynuować fabuły tej gry, a tak to musiałbyś ją jeszcze raz przejść.

Może zacznę od drugiej części Twojego posta Wrath jeśli chodzi o fabułę cóż z tego co ja wiem to kampanii raczej nie robię (niby gdzieś tam jest jakiś odległy plan w którym chciałbym odtworzyć kampanię ew. pociągnąć ją nieco dalej i rozwinąć własne wątki) jednak na obecną chwilę w fazie "produkcji" jest mapa/"mod" robiony z myślą o rozgrywkach multiplayer, choć tak jak w nawiasie kto wie jeśli będzie popyt to mogę i trzasnąć kampanię. Oczywiście w odległej przyszłości, a że przyszłość jest nieznana to jeszcze nie wiadomo jak to będzie. Czy musiałbym przejść kampanię na nowo, hm, tak się składa, że akurat jestem "świeżo" po jej ukończeniu. Więc tutaj problemu nie ma. A teraz wrócę do początku Twojego posta, cóż po głowie chodzi mi masa wariacji związanych z tą mapą/"modem", a są jeśli można tak powiedzieć na tyle obszerne, że spokojnie można z tego zrobić jeszcze dwa odmienne projekty osadzone owszem nadal w realiach fantasy jednak budowane (łącznie z fabułą i jej osią) niemal od podstaw. Tak więc jak pisałem kilka postów wcześniej, jak na obecną chwilę wolę trzymać się już ułożonego schematu, a wynika to z obaw przed tym, że jak zacznę to mieszać (pomysły itd) ze sobą może to być niekorzystne dla projektu i jego odbioru, a bynajmniej tak uważam. Poza tym przyznam, że prace nad projektem AoX Reborn znacznie zwolniły z tytułu rożnych spraw prywatnych jak i tego, że pracuję jeszcze nad czymś w zupełnie innym "programie" i klimacie, ale póki co tego czym to jest albo raczej czym będzie nie mam zamiaru ujawniać. Jednak spokojnie, zapewniam tak jak i na początku kiedy zakładałem ten temat, że projekt Reborn ukończę. Rożne sugestie itd są cały czas mile widziane i jeśli ktoś chciałby dorzucić swoje dziesięć judaszowych srebrników do tego projektu to zapraszam do dyskusji w tym właśnie temacie. Trzecia mała litania Uśmiech

edit: 02-10-2017  "Przemyślałem koncept zmian i doszedłem do wniosku, że zmiany jednak będą. Zatem odchodzę od projektu AoX Reborn v.0.1.0 (ten projekt nie będzie dalej rozwijany) tym samym w nowym projekcie (tytułu na razie nie podam) nie będzie kontynuowana fabularnie historia świata AoX, a tym bardziej mechanicznie. Nowy projekt będzie nadal RTS'em wyrosłym na tym co do tej pory już zrobiłem (czyli będzie m.in korzystał z już stworzonej mapy pod AoX Reborn) i w dalszym ciągu osadzonym w realiach fantasy jednak z odmienną fabułą (którą sam wymyślę - w przyszłości pojawi się kampania jednak na chwilę obecną skupię się tak jak ówcześnie na mapie multiplayer) jak i odmienną mechaniką rozgrywki. Za niedługo utworzę nowy temat dla nowego projektu. Myślę, że jest to pierwsza i ostatnia ogromna zmiana w moim projekcie. Proszę o nieusuwanie tego tematu, a pod spodem film o zmianach wszelakich w świecie i przemyśle (w moim projekcie). Miłego oglądania." 

PRZECZYTAJ TO CO NAPISAŁEM POWYŻEJ! 

Do Stacha: Spokojnie, na modele nadal czekam przydadzą się w nowym projekcie. 

[PROJEKT] AoX Reborn v0.1.0 - ZAMKNIĘTY - prace wstrzymane, nie będą kontynuowane

[Image: 75r0xm1.jpg?1]
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.