• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Loading Screen mdx i blp
Siemka
 chcialem sie dowiedziec jak stworzyc te loading screeny w formacie mdx  i zeby wsadzi do mapy  jak screen no i jeszcze te war3mapreview.blp czy cos  zebym widzial tne obrazek w oknie zamiast znaku zapytania jak wchodze na multi i otwieram mape

[Image: 118271-b86d3180a0ce174ad4cf417975072342.jpg]
Reply }}}
Podziękowanie od:
dla nie kumatych  loading screen to ekran wczytywania gry po kliknięciu rozpoczęcia gry. w edytorze ten plik można ustalić pod scenario  Ekran wczytywania mapy i tam można importowany plik  załadować  tylko ze można to zrobić tylko w formacie mdx a ja nie wiem jak przerobić obrazek na takowy format  i tam wsadzić  dla jeszcze bardziej nie kumatych przykład takowego pliku będzie w tym poście podam i mam nadzieje ze chociaż zostałem zrozumiany.

Natomiast jeśli chodzi o 2 zapytanie  to chciałem zrobić to co kolega Midas  wyjaśnił tutaj http://www.goblinfactory.pl/showthread.php?tid=41  ale za kija mi to nie wychodzi  zmieniam na format w gimpie wyeksportuje  wchodzę pod ifranview zmieniam na tga potem do mapy zmieniam nazwę i powinno działać ale niet ale w ogóle mi to nie wychodzi nie wiem dlaczego

Attached Files
.mdx   LoadingScreen.mdx (Size: 3.07 KB / Downloads: 1)
Reply }}}
Podziękowanie od:
Chopie, kuźwa, Ty nam nie tłumacz co to loading screen - tylko o co Tobie chodzi... Nie pisz na szybko, tylko zastanów się co w ogóle chcesz nam przekazać i w jaki sposób to zredagować.

Jeśli panimajesz po angielsku to proszę - http://world-editor-tutorials.thehelper....screen.php w ten oto sposób stworzysz własny ekran ładowania - jeśli nie umisz po inglisz, to Ci to jutro przetłumaczę, ale w dużym skrócie - dorwij obrazek, zrób zeń 512x512 w formacie .BLP, zaimportuj do mapy, zmień nazwę na FullScreen.blp, zaimportuj LoadingScreen.mdx, ustaw w preferencjach mapy ekran ładowania na LoadingScreen.mdx i voila.

Podpowiedź - sam ekran ładowania (model) jest w formacie .mdx - to co na nim widzisz, to tekstura w formacie .blp .

Co zaś się tyczy Twojego drugiego kłopotu, w prostych krokach:

1. Upewnij się, że masz zainstalowane Irfanview. Przyda się.
2. Pobierz obrazek, który chcesz mieć jako podgląd minimapy podczas ekranu ładowania.
3. Otwórz go za pomocą Irfanview. Wejdź w opcję Image -> Resize/Resample -> zmień rozmiar na 256x256 (możliwe, że na dole okna będziesz musiał odznaczyć Preserve aspect ratio)
4. Plik -> Zapisz jako -> i ustaw format .TGA
5. Odpal edytor warcrafta, odpal menedżera importów i zaimportuj ten nieszczęsny, zapisany obrazek
6. Zmień nazwę na war3mapPreview.tga (upewnij się, że na końcu jest tylko jedno .tga)
7. Odpal test i podziwiaj nowy podgląd minimapki w ekranie ładowania

Wszystko to, co napisał Midas we wspomnianym przez Ciebie poradniku jest już łopatologiczne i poprawne. Nie wiem, z czym możesz mieć problem.

Pozdrawiam.
Mrok jak...
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.