• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Goblin Factory - Dedykowana aplikacja webowa.
Kiedyś, postanowiłem napisać w ramach uczenia się aplikację pod naszego goblina, ale jakoś tak temat leżał, coś tam zacząłem ale zabrakło chęci.

Po tym jak goblina padł na 2 dni, gadałem najpierw ze Stachem i postanowiłem wznowić prace, a teraz gadałem z Wrathem i wyraził zgodę i chęć pomocy.

Jeśli o mnie chodzi, mam ponad 1.5 roku doświadczenia, jako programista w tworzeniu aplikacji webowych i coś tam już wiem. Robię teraz jako, taki pracownik wypożyczony, dla korporacji w Krakowię - naprawdę kijowo się tak pracuję, nie polecam, jedyny plus to to, że robię nad ogromny projektem i mogę się dużo nauczyć. Ale trzeba się uczyć dalej, czegoś nowego, także postanowiłem zebrać chętnych i ruszyć dalej z projektem. Oczywiście nie mogę obiecać, że to wypali i że uda nam się stworzyć w pełni działającą aplikację, ale warto spróbować i czegoś przy okazji się nauczyć.

Oczywiście muszą być jacyś chętni Uśmiech

Oprócz uczenia się nowych technologi, ja osobiście chce podszkolić się w planowaniu takich aplikacji i w roli lidera. Ogólnie sprawdzić czy nadaję się w ogóle na lidera projektu. Wiem jak to wygląda u nas w firmie -czasem to naprawdę źle wychodzi, taki pierwszy przykład. Projekt teoretycznie miał zająć tydzień, a koledzy robią go miesiąc, a jeszcze nie został nawet klientowi oddany do sprawdzenia...

Nie wymagam od chętnych wiele, wystarczy prawdziwa chęć do nauki. Może się też coś od kogoś nauczę, bo mój kod, nie jest czasem jakiś wybitny, ale staram się jak mogę Uśmiech

Zbieram ludzi do końca czerwca. Jeśli coś już umiecie, albo coś liznęliście to napiszcie w komentarzach. Też dajcie znać czego chcielibyście się nauczyć. Bo można pracować tylko nad tak zwanym Frontendem (czyli po stronię użytkownika) albo backendem (po stronie serwera), albo robić całość, czyli to i to. Tak dla przykładu - robię w drugiej firmie i w obu wymagali umiejętności w tym i tym.

W czym będziemy to pisać itd, itp...

Technologia: APS.NET CORE

Wzorzec architektoniczny: MVC
Narzędzia pracy: Visual studio 2017 community oraz MS SQL Server i MS Managment Studio, SourceTree (One są darmowe)

Czyli do stworzenia naszej aplikacji użyjemy:
C#, HTML, SASS (wynikowy format CSS), TypeScripta (Wynikowy format JavaSript), React JS, oraz Bootstrapa plus zapewne jakieś inne frameworki. (Tutaj ja się będę uczył TypeScripta i  React JS)

Niech was to nie przerażą, wszystkiego idzie się nauczyć, zwałasza na błędach.

Repozytorium jest już stworzone na Git'cie

W komentarzach można pisać też co jako użytkownicy chcielibyście na takim forum, tylko bez przesady Oczko

EDIT:
Warto na początek coś samemu przećwiczyć, poczytać dodam tutaj przydatne tutoriale:

Podstawa wzorca MVC i ASP.NET Core - https://docs.microsoft.com/en-us/aspnet/.../start-mvc
"Zobaczmy. Nikt mnie nie widzi. Wszystko będzie ujawnione. Cała sala, szuka ciała"
Reply }}}
Podziękowanie od:
Podoba mi się ten pomysł.
Fajnie jakbyś jeszcze udostępnił link do repozytorium Język

Mam jeszcze pytanie. Na jakie platformy dostępna będzie ta aplikacja?
Reply }}}
Podziękowanie od:
Zrobiłem repo publiczne - https://bitbucket.org/michal444/goblin-f...?at=master

Tam w sumie jest nie wiele zrobione, ale taki wstępna konfiguracja frontendu i backendu jest. Jakbyś miał jakieś pytania, to pytaj. Chętnie odpowiem.

"Mam jeszcze pytanie. Na jakie platformy dostępna będzie ta aplikacja?" - Nie wiem jeszcze, może na Azure.
Na razie wszystko lokalnie będziemy robić.
"Zobaczmy. Nikt mnie nie widzi. Wszystko będzie ujawnione. Cała sala, szuka ciała"
Reply }}}
Podziękowanie od:
Witam,
Mogę pracować nad wszystkim w granicach swoich możliwości. Uśmiech
Jedyne co ogarniam z tych języków to podstawy HTML i C# (na podstawie Javy i C++)
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.